Restaurace Turistické chaty je vyhrazena pouze pro ubytované hosty. Můžete si u nás objednat rodinná setkání, slavnostní obědy, oslavy, svatby či různé firemní akce.

 

Naše provozovna si zakládá na tom, že podstatnou část našich pokrmů připravujeme z čerstvých suroviny. Proto nakupujeme především přímo od výrobců z našeho regionu. Snažíme se také připravovat tradiční českou kuchyni. 

Posedět si můžete v naší restaurace s kapacitou 80 míst. V létě je možné posedět na venkovní terase. Nabízíme také možnost pronajmout si krbovou místnost s kapacitou 15 osob, salonek, který kdysi býval školním kabinetem, pro 12 osob a nebo vinárnu pro 40 osob. V naší provozovně můžete uspořádat svatbu, rodinné setkání, oslavy ale i firemní akce. Nebo k nám zavítáte na svých toulkách Vysočinou.

 

Pivovar Chotěboř – držitel značky Vysočina – regionální produkt

Pivo Studnický Kantor vyrábí a dodává pro Turistickou chatu Studnice pivovar Chotěboř. Názve Kantor jsme zvolili proto, že chata stojí na místě bývalé školy, která byla otevřena 1.9. 1921. Vyučování skončilo v roce 1960. Studnická škola byla nejvýše položenou školou a tak se její absolventi rádi chlubí tím, že mají vysokou školu. Dodnes někteří její žáci chodí do zdejší restaurace na pivo a u piva vyprávějí historky ze svého mládí.

Pivo Chotěboř charakteristickou barvu, vysokou plnost, výraznou chlebnatost, harmonickou hořkost, typický říz a výbornou ulpívající pěnivost.  Pivo v Chotěboři je pivo vyráběné tradiční českou recepturou, vařené dvourmutovým způsobem, kvašené v otevřených kádích a dokvašené v ležáckých tancích po dobu minimálně 30 dní. 

Med

Med, který si u nás můžete zakoupit pochází přímo od včelaře ze Studnic a náš sortiment rozšiřujeme také o různě ochucené medy od včelařů z Novoměstka. Oblíbený je Horolezcům med což je pastovaný květový med smíchaný s čokoládou. Vynikající kalorická bomba. A nesmíme opomenout, že z medu z nejvýše položené oblasti na Vysočině připravujeme v naší kuchyni také skvělý domácí medovník.

ZON Třebíč – Nealkoholické nápoje s tradicí od roku 1879

Třebíčská ZONKA vyrábí celý sortiment nápoje z vody z podzemních pramenů, jejíž složení se nemění již po 60 let. Tato voda neobsahuje nadbytek solí a minerálů, proto je možno nápoje z ní vyrobené pít bez omezování jejich množství.

Pekařství u Slonků – Nové Město na Moravě

Slonkovo pekařství sídlí na Vratislavově náměstí. Rodinné pekařství vyrábí široký sortiment pečiva. Mezi našimi hosty jsou nejoblíbenější čerstvé křupavé rohlíky, které servírujeme ke snídani či k polévkám, dále pak slunečnicový a farmářský chléb.

Řeznictví Šutera - Olešnice

Firma ŘEZNICTVÍ A UZENÁŘSTVÍ  FRANTIŠEK ŠUTERA je typickým rodinným podnikem, který poctivou prací ,pracovitostí a podnikatelským duchem dokázal z ničeho vybudovat prosperující firmu,která má přes 40 zaměstnanců a nemalou měrou přispívá k tradici olešnických uzenin. Oblíbené debrecínky jsou oceněny značkou Klasa.

 

Nové Město na Moravě

Halflingové z Vysočiny

Žďárské vrchy

Český rozhlas Region